toplu whois sorgulama
Domain

Toplu Whois Sorgulama

0

Bir internet girişimi hayata geçirilmeden önce domain adının belirlenmesi zorunludur. Tüm planlamalar yapıldıktan sonra kullanılmak istenen domainin boşta olup olmaması önemli bir konudur. Sorgulanan domain boşta ise direkt satın alabilir ve diğer adımlara geçebilirsiniz. Eğer alan adı doluysa ve o alan adına sahip olmak istiyorsanız sahibi ile iletişime geçilmesi gereklidir. Domaine dair genel bilgileri whois sorgulama yoluyla elde edebilirsiniz.

Toplu Whois Sorgulama Yapın

Domain adı için birden fazla seçenek aklınızda mevcutsa bu durumda toplu whois sorgulama işlemi gereklidir. Teker teker yapılacak sorgulamaların yaratacağı zaman kaybından korunmak için belirlediğiniz isimleri sorgulatarak boşta olan alan adlarını kaydettirebilirsiniz. Çoklu domain sorgulama hem planlarınızda hızlı ilerlemenizi sağlayacak hem de ulaşmak istediğiniz alan adının bir başkası tarafından kaydettirme riskini ortadan kaldıracaktır. Çoklu sorgulama ile elde edilecek verileri daha kolay analiz edebilirsin ve bir tanesinde karar kılmak istenirse daha çabuk seçim yapılabilir. Kaydettirilmek istenen boşta alan adlarını toplu bir şekilde sorgulamak ya da dolu alan adlarına ait bilgilere domainsorgula.org üzerinden toplu whois sorgulama işlemiyle ulaşabilirsiniz.

TEK BİR ALAN ADIYLA SINIRLI KALMAYIN

Yapılacak internet girişiminde daha özgün olabilmek için tek bir alan adı tavsiye edilmez. Kaydettirilecek diğer alan adlarının farklı uzantılarını da kaydettirmek girişiminizin daha profesyonel görünmesini sağlayacaktır. Alan adı aynı ama farklı bir uzantıdaki internet sitesi tüm planlarınıza zarar verebilir. Çoklu domain sorgulama ile tek bir alan adıyla sınırlı kalmayıp farklı uzantıların da sahibi olabilirsiniz. Alan adlarını listelemek, dolu alan adlarının sahipleri ile iletişime geçmek faydanıza olacaktır. Bu iletişim bilgilerini toplu whois sorgulama ile elde edebilirsiniz. Gerekli satın alma veya transfer işlemleri girişiminizin önündeki bütün engelleri kaldıracaktır. Markayı korumak ve kötü niyetli insanların suiistimaline uğramamak için de çoklu domain sorgulama işlemi yapılmalıdır. İnternet sitenizi tercih eden ve size katkı sağlayan ziyaretçilerin farklı uzantılar ile açılmış aynı isimli internet sitesini fark etmesi kurumsal kimliğinize zarar verir. Ziyaretçilerde güven problemi yaratmamak adına alan adlarını bir şekilde kaydettirmiş kişilerle toplu whois sorgulama ile iletişime geçerek değerinizi korumakta fayda var.

Siz de ücretsiz ve hızlı bir şekilde toplu whois sorgulama hizmetimizden yararlanmak isterseniz buraya tıklayabilirsinz.

IP Whois Sorgulama

Previous article

Whois Sorgulama

Next article

You may also like

Yorumlar

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Domain